فیلتر های کاربردی و مهم برای نوسان گیری در بورس

0

تعریف فیلتر نویسی و استفاده از آن در بازار سرمایه

فیلتر های حرفه ای و کاربردی در بورس این روزها بیش از پیش در بین سرمایه گذاران از اهمیت فراوانی برخوردار است چرا که فیلترهای کاربردی در بورس این امکان را به سرمایه گذاران میدهد تا بتواند با استفاده از برخی از تکنیک ها انتخاب سهم مناسبی در بازار داشته باشد و خود را بی نیاز از تحلیل بنیادی و تکنیکال کند.

پس ماهیت فیلتر نویسی در دیده بان بازار این است که سرمایه گذار با استفاده از یک سری فیلترهای کاربردی بتواند سهامی را انتخاب کند که با توجه به معیارهایش تناسب داشته باشد و یا اینکه بتواند بازار سرمایه را رصد کند. به عنوان مثال به دنبال فیلتری باشید که صف های فروش پرحجم را شناسایی کنید، فیلتری که برای شناسایی پول هوشمند استفاده شود و سایر فیلترهایی که در بورس وجود دارد. در این مقاله قصد داریم برخی از پرکاربرد ترین فیلترهای بورسی را با هم بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

فیلترهای حرفه ای و کاربردی در بورس کدامند

مهم ترین فیلترهای حرفه ای و کاربردی که در بورس وجود دارند شامل فیلترهای زیر می باشند. البته فیلترهای بیشتری نیز در بورس وجود دارد که میتوانید از طریق سرچ گردن در سایت ها و بلاگ های مختلف به آن دسترسی داشته باشید اما باید بررسی کنید که آیا آن فیلترهای کاربردی در بورس مورد نیاز شماست و نیاز شما را برطرف میکند یا خیر. دسته ای از فیلترها که ندانید به چه کارتان می آید صرفا موجب گیج شدن شما در معاملات می شود چرا که دقیقا نمی دانید با آن سهمی که با فیلتر استخراج کردید قصد دارید چه کار کنید. در زیر بخشی از فیلترهای کاربردی و حرفه ای در بورس را عنوان میکنم.

فیلتر ورود یا خروج پول هوشمند در سهم

یکی از فیلترهای مهم و پرکاربرد در بورس تهران فیلتر ورود و خروچ پول هوشمند در سهم است. یعنی سرمایه گذار می تواند با استفاده از فیلترنویسی کاربردی در بورس سهامی که ورود نقدینگی در آنها اتفاقا افتاده است را تشخیص دهد. یکی از فیلترهایی که میتواند ورود و یا خروج نقدینگی به سهم را تعیین کند حجم معاملات سهم است که استفاده از آن می تواند کمک بسیاری به سرمایه گذار کند. دستور زیر فیلتر ورود نقدینگی به سهم را نشان میدهد. کافی است دستور زیر را کپی کرده و در دیده بان بازار و در بخش فیلترها کپی کنید.

(([ih][0].QTotTran5J + [ih][1].QTotTran5J + [ih][2].QTotTran5J + [ih][3].QTotTran5J + [ih][4].QTotTran5J + [ih][5].QTotTran5J)/6)*4 < (tvol)

فیلتر قدرت خریدار به فروشنده

یکی از فیلترهای پرکاربرد در دیده بان بازار فیلتر سنجش قدرت خریدار به فروشنده می باشد که سرمایه گذار می تواند با استفاده از آن در طول روز سهامی که قدرت خرید بالایی دارند را شناسایی کند. از طرفی اگر قصد خرید سهامی را داشته باشید که قدرت فروش در ان بالاست میتوانید از خرید سهم مورد نظر صرف نظر کنید. به همین منظور کافی است دستور زیر را کپی کرده و در بخش فیلتر سایت tse تایپ کنید. فیلتر زیر قدرت ۴ برابری خریدار را نسبت به فروشنده نشان میدهد که شما میتوانید تا تغییر این عدد به ۳ قدرت خریدار را ۳ برابر فروشنده در نظر بگیرید.

 ((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)> 4* ((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)

فیلتر صف فروش در سهم

از جمله فیلترهای حرفه ای و کاربردی در بورس تهران فیلتر صف فروش در سهم می باشد. گاهی اوقات برای بررسی بازار نیاز است که ارزش صف های فروش را بدست آورید تا ببینید بازار در کدام نمادها فروشنده است و چه حجمی از بازار در صف فروش قرار دارند تا به وسیله آن قادر به رصد کلی بازار باشید. برای این کار ابتدا باید نمادهایی که دارای صف فروش هستند را شناسایی کنید و در مرحله بعدی با جمع کردن ارزش صف های فروش در همه نمادها ارزش کلی صف های فروش را بدست آورید. شکل زیر نحوه استفاده از این فیلتر را نشان میدهد.

(po1)==(tmin) && (qo1)!=0

فیلترهای حرفه ای و کاربردی در بورس


فیلتر VIP

با داشتن این فیلتر کانال vipتشکیل دهید و کسب در آمد کنید.

خرید فایل

فیلتر حمایت حقوقی

این فیلتر سهام هایی که حقوقی های سهم خرید های سنگینی در آن انجام داده و باعث رشد قیمتی آن می شوند را پیدا می کند.

خرید فایل

فیلتر سهام های رانتی

این فیلتر مخصوص یافتن سهم هابی می باشد که اشخاص خاصی که اخبار رانتی داشته و نسبت به سرمایه گذاری کلان در آن می کنند را یافته و به شما نمایش می دهد.

خرید فایل

فیلتر کراس مویینگ اوریج 9 و 26 روزه

گرفتن سیگنال خرید یا فروش از طریق قطع کردن خطوط مووینگ اورج ها

برای اینکار احتیاج به فعال کردن دو مووینگ اورج دارید که دوره زمان یکی بالاتر و دوره زمانی یکی پایین تر باشد. شما هر زمان مشاهده کردید موینگ اورج 9 ، خط مووینگ اورج 26 را به شما بالا قطع کرد سیگنال خرید گرفته اید این فیلتر همین موقعیت های خرید را برای شما شکار می کند باید توجه داشته باشید این سیگنال گرفتن در بازارهای روند دار بسیار پر کاربرد می باشد.

خرید فایل

فیلتر کراس خط صفر در اندیکاتورAOبیل ویلیامز برای سایت tsetmc

بزرگان بازار بورس به خوبی جناب بیل ویلیامز اسطوره بازارهای مالی را می شناسند و می دانند که سیستم معاملاتی ایشان یکی از فراگیرترین سیستم های معاملاتی در جهان می باشد که از چندین اندیکاتور تشکیل شده است که گل سرسبد آنها اندیکاتور AOمی باشد که جناب بیل ویلیامز علاقه شدیدی به آن دارد و از آن به تابلوی راهنمای بازار سرمایه یاد می کند.و به این نکته تاکید دارد که هنگامی که هیستوگرام اندیکاتور AOخط صفر را به سمت بالا کراس می کند شروع روند مثبت سهم آغاز شده و حرکت صعودی سهم به تازگی شروع شده است پس اگر جزو ان دسته از دوستانی می باشید که علاقه شدیدی به خرید در نقطه شروع روند دارید این فیلتر مختص شماست.

خرید فایل

فیلتر جادویی نوسانگیری در بورس ایران

با وجود این فیلتر دیدن جمله ی ((هنوز تو ضررم)) در شبکه های اجتماعی و گروههای بورسی جای تعجب دارد!!!فیلتر نوسانگیری اولین بار در ایران

خرید فایل

فیلتر فشردگی باند بولینگر برای سایت tsetmc

تحلیلگران حرفه ای ھنگامیکه ایجاد یک فشردگی و تراکم را بر روی باند بولینگر مشاھده میکنند خوشحال میشوند! زیرا تجربه نشان میدھد که معمولا فشردگی و تنگ شدن باندبولینگر درنھایت منجر به آغاز حرکت بزرگ و قدرتمندی خواھد شد که میتواند سودآوری خوبی را برای معامله گران به ارمغان بیاورد.تیم کاری ما برای اولین بار فیلتر پیدا کردن سهام هایی که در آنها باند بولینگر فشرده شده و آماده حرکت انفجاری قیمتی می باشند در سایت tsetmcرا تهیه و در اختیار فعالان بازار سرمایه قرار داده است.

خرید فایل

بخوانید: جامع و کاملترین دوره آموزش تست نفوذ وب سایت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.