معرفی انواع کفش کلاسیک مردانه [چرم] شیک و زیبا با کیفیت عالی

0

کفش کلاسیک مردانه

یکی از متداول ترین سبک کفش مردانه آقایان کفش کلاسیک هست که بطور معمول تمام آقایان از این سبک مدل استقبال میکنن و جایگاه ویژه ای در پوشش مردان داره. کفش کلاسیک بطور معمول ویژه مراسم رسمی و پوشش کت و شلوار هستش که به دلیل محبوبیت زیاد این سبک در طی سالیان متوالی طراحان کفش مدل های زیادی روی آن طراحی و اجرا کردن. توی این قسمت مدل های متنوعی از کفش کلاسیک مردانه را جهت آشنایی به شما عزیزان معرفی میکنیم.

یکی از رسمی ترین کفش های کلاسیک مردانه کفش های آکسفورد هستش که در بین آقایان دارای محبوبیت زیادی می باشد و در مراسم رسمی همراه با کت و شلوار استفاده میشه.

استفاده کردن از این کفش مردانه در بین دانشجویان دانشگاه آکسفورد باعث محبوبیت و رواج آن دربین مردم شد. در گذشته زیره تمامی کفش های آکسفورد از جنس چرم خام بوده که به دلیل قابلیت جذب رطوبت بالا و امکان گردش هوا بسیار مورد استقبال قرار می گرفت ولی به مرور زمان به دلیل داشتن وزن و قیمت بالا نسبت به دیگر زیره ها درصدی از طرفداران خود را ازدست داده و در حال حاضر از زیره های پی یو نیز در این کفش مردانه استفاده میشه.

یکی از ویژگیهای این مدل ساده بودن طرح رویه کفش همراه با بند ظریف آن می باشد که در انتهای محل قرار گرفتن بندها به رویه کفش دوخته میشود. کفش مردانه آکسفورد جزء کفش هایی است که در هر مراسم رسمی میتوان از آن استفاده کرد از جمله مصاحبه های شغلی و جشن های رسمی و جلسات کاری. طرح قالب این کفش مردانه در قسمت سرپنجه در دو مدل گرد پهن و باریک نوک تیز وجود دارد که با توجه به فرم پا و سلیقه شخصی میتونه مورد استفاده قرار بگیره.

کفش کلاسیک مردانه

 

یکی دیگه از مدل های رایج در کفش چرم کلاسیک مردانه کفش های بروژ هست که با نام هشت ترک و یا شش ترک دربین عموم آقایان معروف می باشد و توی قالب و زیره شباهت زیادی با کفش های آکسفورد دارد.

تفاوت این دو مدل با هم در برش قطعات رویه و نوع دوخت در این مدل هست. مدل این کفش مردانه چرم برگرفته از معنای لاتین آن به معنای تزیینات با سوراخهای درشت و ریز و دوخت تزیینی می باشد.

در سال های اخیر بر روی این مدل از زیره های پی یو که فرم اسپرت به خود میگیرد هم استفاده میشه که در این سبک از بروژ یا هشت ترک میتوان از پوشش اسپرت هم استفاده کرد و این تفاوت باعث شده که نسبت به کفش چرم آکسفورد رسمیت کمتری پیدا کند کفش های بروژ توی چهار طرح به طور معمول وجود دارد که در مدل ساده آن فقط در قسمت سرپنجه طرح سوراخ وجود دارد.

در مدل نیم بروژ در قسمت سر پنجه و پشت کفش طرح سوراخ زده میشه؛ در مدل دیگر کفش بروژ در قسمت سر پنجه خطوط منحنی شبیه به حرف m طراحی شده و بر روی این خط طرح سوراخ و دوخت زده میشه؛ در مدل دیگه ای از بروژ خط منحنی در قسمت سرپنجه تا انتهای کفش چرم در قسمت پشتی هم امتداد پیدا میکنه.

کفش کلاسیک مردانه

مدل دیگه ای که در دسته کفش های کلاسیک مردانه قرار گرفته و به عنوان کفش مردانه رسمی استفاده میشه کفش دربی است که به عنوان کفش چرم برت نیز شناخته میشود.

این مدل کفش مردانه شباهت زیادی به مدل کفش آکسفورد داشته و در بین آقایان طرفداران خاص خود را دارد. تفاوت ویژه آن با کفش آکسفورد در قسمت رویه کفش و محل بسته شدن بند روی کفش چرم هستش که به صورت قسمت برش خورده جداگانه بر روی رویه کفش متصل شده و دوخت میشه و جزء مزایای کفش دربی می باشد.

این نوع اتصال باعث باز شدن کامل قسمت رویه کفش در هنگام استفاده از آن میشه و به همین دلیل میتونیم کفش دربی را جزء کفش های مردانه راحت به شمار بیاریم . کفش چرم دربی در دهه 1800 برای اولین بار طراحی شد که دلیل آن وجود پاهای بزرگ و رویه دار در بین آقایان بود و استفاده از کفش های رسمی آکسفورد راحتی مطلوب را نداشته و طراح این کفش با تغییر در قسمت رویه کفش و باز شدن کامل فضای بند این کفش را به عنوان کفش مردانه رسمی راحتی در بین کفشهای کلاسیک معرفی کرد.

کفش های دربی بطور معمول با کت و شلوار رسمی استفاده ولی با ظاهر ساده ای که دارد میتونن توی استایل اسپرت و با یک شلوار جین هم مورد استفاده قرار بگیرن.

کفش کلاسیک مردانه

کفش مردانه سگک دار یکی دیگر از کفش های گروه کلاسیک میباشد که مهمترین مشخصه آن نصب قلاب یا سگک بصورت یک تسمه یا دو تسمه در روی رویه کفش است.

این سبک از کفش مردانه طرفداران خاص خود را دارد و در بین کفش های چرم کلاسیک جزء کفش هایی هست که گروه خاصی از آقایان استفاده میکنند و ویژه کسانی است که میخوان استایل منحصر به فردی را داشته باشن.

نکته قابل توجه برای آقایان در استفاده از این مدل کفش چرم مردانه نحوه ست کردن این کفش با لباس میباشد که حتما باید به رنگ سگک یا قلاب کفش دقت داشته باشن.

معمولا در هنگام پوشیدن رنگ قلاب یا سگک این کفش چرم مردانه را با رنگ سگک کمربند و دکمه سر دست و ساعت مچی ست میکنند. قالب کفش های سگک دار در دو طرح سرپنجه نوک تیز یا گرد هستش که با توجه به فرم پا و سلیقه شخصی می توان انتخاب کرد و معمولا در لباس های رسمی کت و شلوار از قالب نوک تیز آن به خاطر کشیده بودن و بیشتر نمایان شدن سگک ها استفاده میشه.

کفش های سگک دار در دهه 1900 طراحی شده و وارد بازار شدند که طبق نظریه های ثبت شده در ابتدا نوعی صندل بوده اند که بدلیل راحتی و استفاده زیاد آقایان طراحی کفش آن نیز انجام شد و مورد استقبال قرار گرفت.

کفش های لوفر نیز جزء دسته کفش های کلاسیک هستن که با توجه به طرح این کفش مردانه میتونن جزء پوشش رسمی و یا غیر رسمی محسوب بشن. در سالهای اخیر طراحان صنعت مد و لباس این سبک از کفش چرم مردانه را با کت و شلوار رسمی نیز رواج داده اند به همین دلیل میتونیم جزء کفش های کلاسیک رسمی از آنها نام ببریم.

نکته قابل توجه در کفشهای لوفر تغییر نام این کفش به کفش کالج هست که اولین بار بدلیل استقبال و استفاده زیاد این کفش مردانه در بین دانشجویان به خاطر راحت بودن و پاشنه تخت آن متداول شد و به مرور زمان با نام کالج جایگاه ویژه ای در کفش های آقایان پیدا کرد.

کفش کالج مردانه هیچگونه بندی نداشته و به دلیل ارتفاع کوتاه آن که تا مچ پا می باشد در حالت های ایستاده هم به راحتی قابل استفاده می باشد. کفش کالج مردانه دارای تنوع مدل زیادی می باشد که رایج ترین آن کالج طرح انگلیسی هست که دوخت دندانه دار دور رویه کفش مهمترین ویژگی آن می باشد و بطور معمول از جنس چرم جیر تهیه میشه.

نمونه دیگری از بهترین و رایج ترین کفش کالج کفش کالج ایتالیایی میباشد که در دهه 1950 توسط طراح ایتالیایی برای موقعیت های رسمی طراحی شد و مهم ترین مشخصه آن قرار گرفتن یک سگک فلزی در جلوی رویه کفش هست.

مشاهده انواع کفش کلاسیک مردانه

بخوانید: معرفی انواع کفش چرم زنانه [جدید] شیک و زیبا با کیفیت عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.